PROJEKTY 2019/2020

Realizacja warsztatów filmowych dla uczniów szkoły małopolskiej, których celem będzie zrealizowanie spotu edukacyjnego na wybrany temat

W ramach współpracy z Zespołem Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej zostaną przeprowadzone dwa etapu projektu realizowanego w ramach konkursu “Naukowe Inspiracje Ciekawe i Kreatywne” Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.
W 1. etapie w wybranej szkole zostaną przeprowadzone wykłady dotyczące realizacji filmu, omówione zostaną aspekty techniczne towarzyszące powstawaniu produkcji filmowej, a także sposoby montażu i postprodukcji wideo. W kolejnym dniu tego etapu zostanie przeprowadzony test wiedzy, a 10 najlepszych uczniów zostanie zaproszonych do udziału w drugim etapie w Krakowie.
W drugim etapie zakwalifikowani uczniowie na podstawie nabytej podczas pierwszego etapu wiedzy wspólnie z nami zrealizują spot edukacyjny. Będzie on dotyczyć wybranego w ramach analizy problemu społecznego. Ponadto w tym etapie zostanie przeprowadzona prelekcja przez eksperta z branży kreatywnej. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Partnerzy: